Investice v Indonésii

Investice v Indonésii

Navštívili jste už  Indonésii?

Chcete se tam vracet, nebo máte zájem investovat v zajímavé a turisty teprve objevované lokalitě? Indonésie patří mezi 10 nejlepších zemí pro investice do nemovitostí. Má zdravou a rychle se rozvíjející ekonomiku a řadu přírodních zdrojů, rostoucí turistický průmysl.

Jednou z nejžádanějších destinací je Bali, ale turismus se posledních pár let začal rozvíjet i na dalších ostrovech, blízkém Lomboku a Sumbě.

Trh s nemovitostmi na Indonéských ostrovech je pro investory atraktivní zejména z hlediska vysoké návratnosti. V roce 2023 nastal dramatické nárůst návratnosti investic ve srovnání s minulými dvěma roky,  kdy bylo omezení kvůli pandemii.  Zatímco v roce 2022 činila průměrná roční míra zhodnocení nemovitostí na Bali pouze 8 %,  v roce 2023 dosáhla téměř 30 %. Tato výrazná zvýšení návratnosti jsou přímým důsledkem oživení turistického průmyslu a obnovy ekonomiky.

Nejoblíbenější jsou různé typy investičních vil, které je možné využívat pro vlastní dovolenou nebo dlouhodobý pobyt, ale hlavně pro stabilní a dlouhodobý pasivní příjem.

Indonéská vláda aktivně podporuje zahraniční investory, poskytuje daňové výhody, snižuje byrokracii a zlepšuje obchodní prostředí pro podnikání.  Aktuálně indonéský zákon nepovoluje cizincům vlastnit nemovitost, poskytuje pouze dlouhodobé pronájmy (např. Na 80 let),  avšak možnost legálního vlastnictví v  celé Indonésii se otevírá založením vlastní firmy, tzv. PT. PMA , tedy firmu vlastněnou cizincem. Firmu musí založit nejméně 2 osoby, založení a schválení musí být notářsky potvrzeno a každá firma obdrží své daňové a obchodní identifikační číslo.

S ohledem na Vaše představy a požadavky vám mohu poskytnout kontakty na prověřené týmy odborníků dlouhodobě žijících v Indonésii, kteří vám pomohou s vyhledáním ideální lokality na krátkodobý a dlouhodobý pronájem nebo koupi nemovitostí a pozemků, zařídí dlouhodobá víza a pomohou se založením firmy.

vydáno 31. ledna 2024