Zamyšlení

Milí přátelé,

měla bych napsat i milí klienti, ale ze spousta mých přátel se v průběhu doby stali i klienti, a naopak ze spousta mých klientů se stali přátelé, takže stačí toto oslovení :-)

Už několikátý telefonát na stejné téma mě přiměl napsat tohle zamyšlení.
Týká se realitního trhu, ale vlastně se týká v dnešní době velkého počtu lidí.

Uplynul teprve necelý týden karantény a už se objevily dotazy typu: “mám nájemníka, který přišel o práci, nebude mi moci zaplatit nájem na další měsíc a odchází bydlet k rodičům, jak teď seženu nového nájemníka?” Nebo další: “splácím hypotéku pomocí nájemného a nájemník nezaplatil z důvodu snížení příjmů způsobeného karanténou, co dělat když situace bude trvat delší dobu ?” Také jsem měla případ maminky s dítětem, která minulý měsíc prodala svůj byt, nyní se má vystěhovat a nemá šanci sehnat jiný, protože jí byly odmítnuty prohlídky.

My makléři, kteří tuto práci děláme nejen jako zdroj obživy, ale hlavně jako poslání, hledáme cesty, jak klientům pomoci a krizové situace s bydlením řešit. A cesty jak umožnit sehnání nového bydlení i v této době naštěstí existují. Je to například možnost LIVE virtuální prohlídky z mobilního telefonu, LIVE virtuální prohlídky pomocí 360 stupňové kamery, nebo 360 stupňové fotografie a videa. Navíc s dnešním ránem přišla pozitivní informace, realitní kanceláře spadají do od 20. 3. do výjimky ze zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb. To znamená že za dodržení maximálních bezpečnostních opatření tj. roušky, rukavice, odstup min. 2 m, mytí rukou, desinfekce klik v nutných případech kancelář využít.

Ještě bych ráda vzdala díky právě těmto moderním technologiím, díky kterým může část obyvatel alespoň omezeně pracovat a díky kterým se můžeme vidět a slyšet i se svými blízkými, i když by bylo lepší je moct obejmout…
Ale budeme optimisté, jaro se probouzí a budeme věřit, že se letos pod rozkvetlou třešní nebudeme líbat s rouškami :-)

A pokud potřebujete poradit s jakýmkoliv problémem v oblasti realit, nebo si o tom jen popovídat, kdykoliv mě kontaktujte pomocí e-mailu nebo telefonu uvedeného na mých webových stránkách.

Ráda vás uslyším :-)